اخبار

سامسونگ بالاخره راهکار رسمی برای تشخیص نسخه‌های خطرناک گلکسی نوت 7 را معرفی کرد

همانطور که بارها در خبرهای متعدد شنیده‌اید سامسونگ در حال حاضر مشغول جمع آوری تمامی گوشی‌های نوت 7 عرضه شده است. چرا که مشکل باتری این اسمارت فون بسیار حاد به نظر می‌رسد و خطرات گوناگونی را برای کاربران در سراسر دنیا ایجاد کرده است.سایت های خبری گوناگون تاکنون راهکارهای متفاوتی برای تشخیص گوشی‌های نوت 7 سالم و بدون خطر منتشر کرده اند اما سامسونگ بالاخره امروز یک روش رسمی برای شناسایی این گوشی‌ها معرفی کرد.

پس از اعلام فراخوان جهانی برای جمع آوری تمامی گوشی نوت 7 و تعویض آنها، این رویه در حال اجرا می باشد و سامسونگ امیدوار است که تمامی گوشی‌های صادراتی سری اول را از سطح بازار جمع آوری کند. برای این منظور سامسونگ با طراحی نرم افزار آنلاینی تشخیص نسخه‌های خطرناک گلکسی نوت 7 را ممکن ساخته است.

سامسونگ امروز صفحه وب جدیدی را معرفی کرد که کاربران می‌توانند با مراجعه به آن و وارد کردن شناسه IMEI گوشی نوت 7 خود، از خطرناک یا امن بودن باتری آن باخبر شوند. با استفاده از این راهکار سامسونگ، حداقل بخشی از کاربران گوشی های نوت 7 از این پس می‌توانند بدون هیچگونه نگرانی از گوشی خود استفاده نمایند.

انجام این کار بسیار ساده ست. وارد لینک موجود در این پست شوید و پس از درج شماره سریال IMEI گوشی خود در کادر داخل آن صفحه نتیجه را مشاهده کنید.
اگر گوشی شما دارای یک از باتری های خطرناک اعلام شده توسط سامسونگ باشد، به شما توصیه می شود که گوشی را بازگرداننده و آن را تعویض کنید.(صادرات گوشی های سالم نوت 7 تا قبل از تاریخ 21 سپتامبر (31 شهریور) شروع می‌شود پس دلیلی برای نگه داشتن نسخه‌های قبلی نیست)
خب حتما می‌پرسید چگونه شماره سریال IMEI نوت 7 را پیدا کنیم؟
از سه روش! یک در پشت جعبه گوشی، دوم در پشت خود گوشی نوت7 و در روش سوم در منوی (Settings → About Phone → Status → IMEI Information) قادر به یافتن شماره سریال گوشی خواهید بود.