اخبار

حذف دکمه لایک از اینستاگرام

instagram-chipiran

like-1-chipiran 2

در کنفرانس F8 فیسبوک که روز گذشته برگذار شد.

اعلام کرد که برای اولین بار این دکمه برای کاربران کانادایی از هفته آینده حذف خواهد شد.

و با بررسی فیدبک‌های ایجاد شده حول این موضوع تصمیم‌گیری خواهد شد که آینده آن چطور به پیش برود.

شایعه حذف دکمه لایک برای کاربرانی که پست‌های عکس و ویدئوی شما را نگاه می‌کنند از جمله مواردی بود که طی هفته گذشته سر و صدای زیادی به پا کرد.

در بیان دلیل این تصمیم اینستاگرام اعلام کرده که هدف از این شبکه اجتماعی تمرکز بر محتوای عکس و ویدئو است و دکمه لایک می‌تواند این تمرکز را به شدت تحت شعاع خود قرار دهد.

در واقع بسیاری از کاربران ملاک اصلی خود برای ادامه تعامل با کاربران دیگر را بر اساس لایک پست‌هایشان می‌گذارند و جدای از این اثرات روانی بسیار زیادی توسط این دکمه ساده قلب شکل بر افراد وارد می‌شود.

با علم به این موضوع شرکت فیسبوک قصد دارد تصمیم بزرگی را عملی کرده و این دکمه محبوب را تقریباً حذف کند.

در واقع دکمه لایک در یک سمت کاربری حذف می‌شود و تنها افرادی که در حال تماشای پست‌های کاربر دیگری هستند نمی‌تواند تعداد لایک‌های او را ببینند.

در این حالت خود فرد صاحب اکانت می‌تواند تعداد لایک‌های خود را ببیند ولی همانطور که گفتیم این مورد از چشم دنبال کنندگانش محو خواهد شد.

اینستاگرام فضایی برای عکس و ویدئو مهم است و نه لایک و به همین خاطر کاربران می‌توانند با تمرکز بیشتر در همین زمینه، بیشتر از اینستاگرام لذت ببرند.

به صورت کلی می‌توان این اتفاق را به عنوان یک جریان مفید در شبکه‌های اجتماعی تلقی کرد و همچنین می‌تواند به سالم‌تر شدن و بهبود فضای روانی این شبکه‌ها کمک بسیار بزرگی بکند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.