آموزش تعمیرات کامپیوتر و قطعات اون, تعمیرات مادربرد

خرابی سوکت cpu

تعمیر سوکت cpu

تعمیر و تعویض سوکت یکی از خدماتی است که سخت افزار برتر به کاربران ارائه می دهد. مادربرد به عنوان قلب سیستم های کامپیوتری شناخته می شود و خرابی هریک از بخش های آن، می تواند کل سیستم را دچار اختلال نماید.
به طور کلی مشکل یا اختلالات متعددی را نمی توان برای سوکت cpu مادربرد متصور شد. این قطعه پایه هایی دارد که ممکن است در طول مراحل نصب بشکنند. همچنین ممکن است این پایه ها کج شده و به این ترتیب مشکلاتی را در عملکرد این قطعه به وجود بیاورند.
یکی از حساس ترین اقداماتی که در بخش تعمیرات کامپیوتر انجام می شود، جا زدن cpu می باشد. اگر در هنگام گذاشتن یا برداشتن cpu روی مادربرد مشکل یا اشتباهی بروز کند، ممکن است پایه های سوکت روی مادربرد کج یا کنده شود

 

تعمیر سوکت cpu مادربرد فرایندی حساس و ظریف است که باید توسط متخصصین تعمیرات مادربرد انجام شود. متخصصین مجرب ما در سخت افزار برتر، از مهارت کافی برای بررسی و ترمیم این قطعه برخوردار بوده و با کیفیت ترین خدمات را به شما ارائه خواهند داد.
برای تعمیر سوکت cpu مادربرد در شرایطی که فقط پایه آن کج شده است، شما باید از یک تیغ موکت بری و یک ذره بین استفاده کنید. توجه داشته باشید که این کار باید با نهایت دقت و ظرافت انجام شود. در غیر این صورت ممکن است پایه بشکند و مشکلات جدی تری در این قطعه بروز پیدا کند. تعمیرکاری که این کار را انجام می دهد، باید از فشار زیادی استفاده نکرده و به این ترتیب مانع از شکستن پایه شود. پایه سوکت معمولا سخت می شکند، اما کارشناسان تعمیرات مادربرد توصیه می کنند که برای تعمیر سوکت cpu مادربرد در این شرایط، حتما از افراد مجرب کمک بگیرید.
در صورت شکستن پایه های سوکت cpu تنها راه تعمیر آن، تعویض سوکت cpu  میباشد که ما در خانه سخت افزار برتر با استفاده از BGA Machine sv650  به صورت کاملا اتوماتیک قادر به تعویض انواع سوکت CPU، 1150، 1151، 1155، 775 و … میباشیم.
اگر مراحل اسمبل کردن مادربرد توسط افراد ناشی انجام شود، احتمال بروز این خطا و به تبع آن خرابی سوکت cpu مادربرد بسیار بالا خواهد بود.برخی از فن های مادربرد برای این قطعه مناسب نبوده و اصطلاحا غیر استاندارد هستند. این اتفاق موجب وارد شدن فشار بیش از حد به سوکت شده و ممکن است به این بخش آسیب برساند.

 

برای اطلاع بیشتر با ما در تماس باشید

5 5 میزان رضایت
چقدر راضی بودی؟
guest
شما رو با چه اسمی بشناسیم؟
ایمیل رو بده تا اگر خبری بود بهت بگیم...
7 نظرات
بالاترین رای مثبت
تازه‌ترین قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده نظرات